اصفهان، بلوار دانشگاه

مــرکز ایران

031-4636

شنبه تا پنج شنبه

نوبت دهی اینترنتی

چند تمرین ساده برای تقویت چشم

برای تقویت چشم نیاز به ورزش چشم دارید مانند سایر اعضای بدن. کمتر کسی است که ورزش چشم را انجام دهد. اما این ورزش های تقویت چشم که کمتر از ده دقیقه در روز وقت شما را می گیرد می تواند فوق العاده درتقویت بینایی شما موثر باشد.

۱ – پلک زدن تقویت چشم با پلک زدن برای تقویت چشم به مدت دو دقیقه پشت سر هم پلک بزنید. این کار موجب تنظیم جریان خون در چشم ها می شود!

۲ –خیره شدن به جلو خیره شوید. سپس بدون اینکه چشم هایتان حرکتی داشته باشد سرتان را از راست به چپ و سپس از بالا به پایین حرکت دهید. این کار موجب افزایش جریان خون در چشم ها می شود.

۳ – سر ثابت تقویت چشم در حالی که سرتان را کاملا ثابت نگاه داشته اید کاملا به سمت راست خیره شوید. سپس آرام به سمت چپ خیره شوید. این حرکت را بار دیگر در جهت مخالف انجام دهید. یعنی از چپ به راست.

۴ – ریلکس کنید برای تقویت چشم چشم ها را ببندید و کاملا به چشم هایتان استراحت دهید. تاریکی موجب تقویت سلول های گیرنده نوزی چشم و بهبود دید می شود.

۵ – گردش چشم تقویت چشم با گردش چشم ها چشم تان را کاملا بچرخانید. از چپ به راست، از راست به چپ، حرکت دایره ای و سپس مانند عدد ۸ انگلیسی آن ها را حرکت دهید.

۶ – سفت بستن چشم چشم ها را به مدت ۳ الی ۵ ثانیه محکم ببندید و سپس باز کنید. این کار موجب افزایش جریان خون و ریلکس شدن عضلات چشم می شود.

۷ – فشار شقیقه به آرامی به مدت دو ثانیه شقیقه هایتان را فشار دهید. این کار را ۴ الی ۵ بار تکرار کنید. این کار موجب بهبود جریان مایع داخل چشم و تقویت چشم می شود.

۸ – رسم اشکال هندسی تقویت چشم با اشکال هندسی چشم هایتان را باز نگاه دارید و نگاه تان اشکال هندسی ساده مانند مربع رسم کنید. سپس اشکال هندسی پیچیده را تمرین کنید.

۹ – حرکت کره ی چشم چشم ها را بسته و در همین حالت کرده ی چشمتان را به بالا و پایین حرکت دهید. ۵ تا ۱۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

۱۰ – حرکت دور و نزدیک نزدیک یک پنجره بایستید. سپس به یک نقطه از یک جسم نزدیک مثل یک نقطه از یک لیوان کاملا خیره شوید. سپس به یک جسم دور مانند یک ساختمان خیره شوید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن