اصفهان، بلوار دانشگاه

مــرکز ایران

031-4636

شنبه تا پنج شنبه

نوبت دهی اینترنتی

لیزر مدرن در آینده چشم پزشکی

در سالهای اولیه حضور لیزیک در زمینه زیبایی، تغییرات زیادی انجام شده است. در اوایل فناوری مورد استفاده لیزیک به اندازه که الان پیشرفت کرده است، پیشرفته نبود. امروزه از لیزیک برای بهبود دید بیماران استفاده می کنیم.

لیزیک مدرن چیست؟
لیزیک مدرن به ترکیب توپوگرافی هدایت شده و all-laser،bladeless LASIK ، اشاره دارد. نتیجه درمانی سریعتر، ایمن تر و دقیق تر از همیشه است. با توجه به هر چشم، احتمال بروز عوارض جانبی در مقایسه با روش های قدیمی لیزر، دیگر وجود ندارد.یکی از هیجان انگیزترین تغییر در فناوری لیزیک چشم از زمان آغاز کار، استفاده از لیزر femtosecond به جای تیغه استیل دستی برای ایجاد فلپ قرنیه است. لیزر femtosecond فلاپ های دقیق و مداوم تری ایجاد می کند و این کار را خیلی سریع انجام می دهد – در واقع، لیزر femtosecond که از آن استفاده می شود 1 تریلیون برابر سریعتر از بال زدن یک خفاش می باشد. به دلیل نحوه ایجاد فلاپ ها با لیزر، آنها با اطمینان بیشتری در جای خود قرار می گیرند و در نتیجه زمان های بهبود و ترمیم را کاهش می دهند. لیزرهای Femtosecond همچنین به بیماران این اطمینان را می دهند که بدانند این قسمت حیاتی از عمل با لیزر اتوماتیک به جای تیغه فلزی و تقریبا دست جراح انجام می شود.

یکی دیگر از تغییر هیجان انگیز این فن آوری، پیشرفت در تکنولوژی لیزر اکسیژن است. لیزرهای برقی برای از بین بردن قسمتهای میکروسکوپی بافت قرنیه، تغییر شکل یا صاف کردن انحنای قرنیه استفاده می شوند. لیزر اگزیمر بهترین کلاس ما، Alcon EX500، برش های تمیز و دقیقی را انجام می دهد. چنان دقیق که می تواند یک دانه ماسه را به 1000 قطعه تقسیم کند. EX500 که برای سرعت، شخصی سازی و دقت ساخته شده است، به ما امکان می دهد بالاترین سطح نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم را درمان کنیم، بنابراین می توانیم حتی به بیمارانی که گفتیم واجد شرایط استفاده از لیزر نیستند نیز کمک کنیم آن هم بدون هیچ درد و ناراحتی!

همچنین از توسعه LASIK با نام توپوگرافی تحت نام تجاری Contoura، که لیزر را با ویژگی های منحصر به فرد چشم شما شخصی سازی می کند، که بسیار شگفت انگیز می باشد. هر چه اطلاعات دقیق تر باشد، می توان نتایج درمانی را بهبود بخشید و احتمال عوارض جانبی بعد از تصحیح بینایی را کاهش داد. Contoura ما را قادر می سازد تا 22،000 نقطه از اطلاعات در مورد قرنیه منحصر به فرد شما، از جمله توپوگرافی آن و کمترین نقص ها را ثبت کنیم. سپس از این اطلاعات برای کالیبراسیون لیزر که عمل شما را انجام می دهد استفاده می شود. نتایج درمانی که با Contoura دیده اند بسیار برجسته بوده است و بیماران از رضایت 98 درصد خبر داده اند!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن