مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان

بررسی قرنیه

بررسی قرنیه

بررسی قرنیه

در این بخش با استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته امکان ارزیابی بسیار دقیق و کاملی از ساختمان داخلی چشم فراهم می شود. برخی از این ارزیابی‌ها عبارتند از:

 

 

ارب اسکن(Orbscan) و Pentacam:

به وسیله این دستگاه، توپوگرافی قرنیه یعنی ساختمان کلی قرنیه شامل قدرت سطحی، ضخامت و شکل قسمت جلوئی و خلفی آن مشخص می شود. این دستگاه  یکی از تجهیزاتی است که میتواند قسمت خلفی قرنیه را نیز مورد ارزیابی قرار دهد.

 

 

 

 

 

پاکی متری-Pachymetry:

پاکی متری روشی است که در آن با استفاده از امواج مافوق صوت ضخامت قرنیه اندازه گرفته می شود. پاکی متری یک اقدام اساسی و اصلی قبل از انجام جراحی های عیوب انکساری مانند لیزیک است زیرا در این قبیل جراحی ها قسمتی از بافت قرنیه برداشته می شود.

 

 

توپوگرافی(Topography):

در این روش با فرستادن حلقه های نورانی به سطح قرنیه و سپس دریافت بازتاب این حلقه ها و آنالیز اطلاعات دریافت شده و بررسی نقشه توپوگرافی می توان هر اختلالی در قرنیه مانند کراتوکونوس(قوز قرنیه)، اسکار در قرنیه و همچنین انحنای قرنیه را مشخص کرد. این روش یک اقدام اصلی برای افرادی است که می خواهند تحت عمل جراحی تصحیح عیوب انکساری مانند لیزیک قرار گیرند. همچنینTopography ممکن است در پی گیری پس از عمل در بعضی از افراد نیز مورد نیاز باشد.

 

 

 

 بیومتری چشم:

 با این دستگاه اطلاعات مربوط به اجزای مختلف سیستم اپتیکی چشم قابل اندازه گیری می باشد و در حال حاضر دقیق ترین دستگاه جهت محاسبه ی ضخامت قرنیه و عمق اتاق قدامی، ضخامت عدسی چشم و محاسبه قدرت لنزهای داخل چشمی جهت انجام عمل آب مروارید می باشد.

 

 تونومتری:

در چشم پزشکی تونومتری یا فشارسنجی چشم روشی است که متخصصان چشم پزشکی جهت تعیین فشار مایع داخل چشم بکار می‌برند. این آزمایش یکی از مهمترین روشها برای تشخیص بیماری آب سیاه است. فشار بالای چشم باعث بروز بیماری به اسم گلوکوما یا همان آب سیاه میشود که اگر درمان نشود منجر به آسیب دیدن دید فرد و در نهایت کوری میشود.بدین منظور پیشنهاد میشود که همه افراد بالای 40 سال هر 3 یا 5 سال برای جلوگیری از بروز بیماری گلوکوم مورد آزمایش قرار بگیرند.

انتشار:

برچسب ها:

مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان
کلینیک صدرا

مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی و لیزیک صدرای اصفهان در سال 1382بدست پدر چشم پزشکی نویم ایران جناب آقای دکتر علی اصغر خدادوست در خیابان بلوار دانشگاه اصفهان افتتاح و فعالیت خود را آغاز نمود. مرکز چشم صدرا مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های چشم پزشکی روز دنیا و درحال حاضر در منطقه مرکزی کشور با پذیرش بیماران از استانهای همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس نقش محوری و بسزائی را دراعمال جراحی آب مروارید ،پیوند قرنیه ،گذاشتن لنز داخل چشمی ، ویتره و رتین (شبکیه)، استرابیسم(انحراف چشم)،آب سیاه(گلوکوم) ،بلفاروپلاستی و اعمال سرپایی دارد. ضمناً این مرکز با دستگاه های OCT و آنژیوگرافی ،اوربسکن،پنتاکم وتامی از چشم بیماران عکسبرداری و با دستگاه های لیزر اقدام به عمل لیزر شبکیه چشم می نماید. مرکز چشم پزشکی صدرا با مدیریت آقای دکتر حسن رزمجو فلوشیپ قرنیه و رتین و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی و تعداد 50 نفر چشم پزشک متخصص و فلوشیپ قرنیه و شبکیه خدمات درمانی خود را ارائه می دهد و با کلیه بیمه های پایه (تامین – خدمات – نیروهای مسلح) و بیمه های تکمیلی و بانکها و سازمان ها قرارداد و همکاری دارد.

نظرات
 • سمیرا احمدی
  ساعت : 01:19:38 تاریخ : یکشنبه 17 / شهریور / 1398

  ممنون از مقاله عالیتون

  پاسخ دادن
 • بهروز امیری
  ساعت : 01:20:23 تاریخ : یکشنبه 17 / شهریور / 1398

  خدمات شما عالی هست . ممنون از تلاشهاتون

  پاسخ دادن
 • زهرا تشکد
  ساعت : 07:32:26 تاریخ : شنبه 9 / آذر / 1398

  باسپاس فراوان از اطلاع رسانی جامع وخوبتون

  پاسخ دادن
لطفا نظر خود را بنویسید