مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان

با شغل چشم پزشکی آشنا شوید

با شغل چشم پزشکی آشنا شوید

با شغل چشم پزشکی آشنا شوید

چشم پزشکی در اصفهان

چشم پزشکی صدرا ارائه دهنده کلیه خدمات چشم پزشکی در اصفهان

چشم‌پزشکی (Ophthalmology‏) شاخه ای از پزشکی است که با آناتومی، فیزیولوژی و بیماریهای چشم سر و کار دارد. یک متخصص چشم در تشخیص و درمان بیماریهای طبی و جراحی چشم انسان مهارت دارد.مهارت یک متخصص چشم در تشخیص و درمان بیماری‌های طبی و جراحی چشم انسان که می‌تواند دچار حوادث و بیماری‌های مختلفی گردد مانند: نزدیک بینی، پیرچشمی، کورنگی، گل مژه، دکولمان شبکیه و… مؤثر است
مسئولیت تشخیص، پیشگیری و درمان تمامی بیماری‌های چشمی و مشکلات بینایی با چشم‌پزشکان است، اما چشم‌پزشکان فوق‌تخصص بیشتر بیماری‌های خاص مانند: گلوکوم ، بیماری‌های شبکه‌ای نظیر دژنرسانس ماکولار، دیابت چشمی، بیماری‌های قرنیه‌ای، آب مروارید، مواردی شامل کودکان یا بیماری‌های چشمی کودکان، مواردی با علل عصبی یا ساختاری، نظیر مشکلات عصب بینایی، حرکات غیرعادی چشم، دوبینی، و برخی انواع از دست دادن بینایی، مواردی شامل عملیات جراحی پیچیده، نظیر جراحی ترمیمی یا ترمیم بینایی پیشرفته و… را کنترل و درمان می‌کنند.
یک چشم پزشک باید قادر باشد تا به بیماران مضطرب، آرامش دهد و با ابزاری مخصوص بینایی افراد را سنجش سپس مشکل را تشخیص و توصیه‌های لازم را ارائه دهد.تمام افرادی فارغ‌التحصیل رشته چشم‌پزشکی باید دارای استعداد درک علوم و ریاضی، دقت و توجه به جزئیات، قابلیت حفظ تمرکز برای کارهای پی‌درپی، توانایی توضیح دستورات و علائم به کودکان و به روز باشند و جدیدترین تکنیک‌ها و ابزارها آگاهی داشته باشند.
بیشتر بخوانید : شالازیون یا گل مژه

چشم پزشکی در اصفهان

 تخصص‌های چشم‌پزشکی
گلوکوم
قرنیه
شبکیه
التهاب مجموعه عنبیه
جراحی عیوب انکساری
کودکان
چشم پزشکی عصبی
جراحی پلاستیک و جراحی ترمیمی
آنکولوژی چشم
بیشتر چشم پزشکان به صورت مستقل کار می‌کنند، البته برخی در بیمارستان‌ها یا کلینیک‌ها استخدام می‌شوند. افراد در صورت علاقمندی به مباحث علمی و آموزش می‌توانند در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تدریس و در کنار آن به تحقیقات علمی بپردازند. آینده شغلی این رشته را می‌توان از دو دیدگاه بررسی کرد.
اقتصادی: به دلیل شرایط سخت کاری به توجه خاص مسئولین نیاز دارد.
اجتماعی: به دلیل نیاز شدید جامعه به رشته خاص و حیاطی چشم پزشکی، این رشته از موقعیت اجتماعی خاص و خوبی برخوردار است.
وظایف چشم پزشک
چشم پزشک وظیفه دارد معاینات خود را به طور دقیق انجام داده، نقص‌ها، صدمات و بیماری‌های چشم را بررسی و تشخیص دهد. بیماری‌ها و نقص‌های چشم را به کمک دارو یا انواع عمل‌های جراحی درمان و همچنین به بیماران آرامش داده و راهنمایی‌های تخصصی لازم را به آنها ارائه دهد.
چه کسانی باید به چشم پزشک مراجعه کنند؟
اغلب افراد باید با نشانه‌های بیماری چشمی نظیر موارد زیر، به چشم پزشک مراجعه می‌کنند:
بیرون زدگی چشم‌ها از حدقه
بینایی کاهش یافته، انحراف بینایی، انسداد دید، یا دوبینی
اشک‌ریزی بیش از حد
مشکلات پلکی
دیدن دایره‌های رنگی یا هاله در اطراف نور
انحراف چشم
نقاط یا رشته‌های سیاه به نام "مگس‌پران" در میدان دید
دیدن جرقه‌های نورانی
قرمزی غیرمنتظره چشم
از دست دادن بینایی جانبی
از دست دادن یا تغییر ناگهانی بینایی
درد چشمی شدید یا ناگهانی
آسیب چشمی
عوامل ریسک‌پذیر:
فشارخون بالا
دیابت
سابقه خانوادگی بیماری‌های چشمی
HIV
بیماری‌های تیروئید، برای مثال، بیماری گریوز

برای دریافت نوبت اینترنتی در سایت کلینیک چشم پزشکی صدرا کلیک نمایید 


چشم پزشکی در اصفهان

خدمات چشم پزشکی در اصفهان

کلینیک چشم پزشکی صدرا 


انتشار:

برچسب ها:

مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان
کلینیک صدرا

مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی و لیزیک صدرای اصفهان در سال 1382بدست پدر چشم پزشکی نویم ایران جناب آقای دکتر علی اصغر خدادوست در خیابان بلوار دانشگاه اصفهان افتتاح و فعالیت خود را آغاز نمود. مرکز چشم صدرا مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های چشم پزشکی روز دنیا و درحال حاضر در منطقه مرکزی کشور با پذیرش بیماران از استانهای همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس نقش محوری و بسزائی را دراعمال جراحی آب مروارید ،پیوند قرنیه ،گذاشتن لنز داخل چشمی ، ویتره و رتین (شبکیه)، استرابیسم(انحراف چشم)،آب سیاه(گلوکوم) ،بلفاروپلاستی و اعمال سرپایی دارد. ضمناً این مرکز با دستگاه های OCT و آنژیوگرافی ،اوربسکن،پنتاکم وتامی از چشم بیماران عکسبرداری و با دستگاه های لیزر اقدام به عمل لیزر شبکیه چشم می نماید. مرکز چشم پزشکی صدرا با مدیریت آقای دکتر حسن رزمجو فلوشیپ قرنیه و رتین و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی و تعداد 50 نفر چشم پزشک متخصص و فلوشیپ قرنیه و شبکیه خدمات درمانی خود را ارائه می دهد و با کلیه بیمه های پایه (تامین – خدمات – نیروهای مسلح) و بیمه های تکمیلی و بانکها و سازمان ها قرارداد و همکاری دارد.

نظرات
لطفا نظر خود را بنویسید