مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان
بستن لودینگ

مراقبتهای بعد از عمل آب مروارید

مراقبتهای بعد از عمل آب مروارید

مراقبتهای بعد از عمل آب مروارید

مراقبتهای بعد از عمل آب مروارید 

 آب مرواريد به کدورت عدسي طبيعي چشم که در پشت عنبيه و مردمک قرار دارد، گفته مي شود. عدسي يا لنز چشم؛ مثل لنز دوربين عکاسي کار مي کند و نور را بر روي پرده شبکيه چشم که در عقب چشم قرار دارد.در صورت تشخصیص متخصص چشم عمل جراحی آب مروارید انجام میشود که مراقبتهای بعد از عمل بسیار مهم است . در این مقاله ما شما را با آنها آشنا میکنیم . 
تغذیه و رژیم غذایی
پس از جراحی نیازی به تغییر رژیم غذایی وجود ندارد و تنها بهتر است در ساعات اول بعد از عمل از وعده های غذای نرم استفاده شود. در ضمن با خوردن میزان مناسب سبزی، میوه و آب از بروز یبوست جلوگیری کنید.
مصرف قطره های چشمی 
معمولاً روز بعد از جراحی، چشم پزشک در مورد نوع و زمان مصرف قطره ها به شما توضیح می دهد. این قطره ها شامل قطره ضدالتهاب برای ترمیم و کاهش حساسیت به نور و قطره آنتی بیوتیک به منظور کاهش احتمال ابتلا به عفونت است.
توجه داشته باشید داروها و قطره ها باید طبق دستور پزشک و با دقت مصرف شود. همچنین در مورد شروع استفاده از داروهایی که قبلا استفاده می کردید با چشم پزشک خود مشورت کنید.
نحوه صحیح استفاده از قطره های چشمی
دست ها را به روش صحیح کاملا شستشو دهید.
سر خود را کمی به عقب خم کنید.
پلک تحتانی را به سمت پایین بکشید.
گوشه داخلی چشم (سمت بینی) را با انگشت اشاره فشار دهید، سپس قطره را بچکانید؛ این کار باعث می شود از ورود قطره به داخل مجرای اشکی و خروج از طریق بینی جلوگیری شود. 
قطره باید بدون تماس نوک قطره چکان با چشم یا پلک یا مژه چکانده شود.
پس از چکاندن قطره، چشم خود را به مدت 30 ثانیه ببندید، سپس پلک بزنید.
بعد از باز کردن چشم ها، اشک و یا قطره جذب نشده را با دستمال تمیز خشک کنید.
در صورتی که پزشک بیش از یک نوع قطره را همزمان تجویز کرده است، استفاده از آن ها باید با فاصله زمانی 5 دقیقه انجام شود.

بیشتر بخوانید :

 آب مروارید چشم

تنبلی چشم

انحراف چشم

معاینه مجدد
معاینه های بعد از عمل در روزهای اول و سوم، هفته سوم یا چهارم، ماه ششم و سپس سالی یک بار توصیه می شود؛ دقت فرمایید که با توجه به شرایط چشم شما، ممکن است چشم پزشک، برنامه معاینه دیگری را توصیه کند.
زمان تعیین شماره عینک
معمولاً در چند هفته اول بعد از عمل، شماره چشم در حال تغییر است، بنابراین بهتر است پس از چند هفته برای تعیین نمره عینک (به خصوص عینک مطالعه) مراجعه کنید.
درصدی از بیماران به خصوص کسانی که دچار آستیگماتیسم قبل از عمل هستند، بعد از عمل به عینک دور هم نیاز دارند.
مراقبت های بلند مدت
بعد از جراحی کاتاراکت، معاینه های منظم را پیگیری نمایید. طی این ملاقات ها، چشم پزشک نتایج جراحی را بررسی کرده، شما را از چگونگی روند بهبودی چشم‎تان مطلع می کند.

 

برای دریافت نوبت اینترنتی در سایت کلینیک چشم پزشکی صدرا کلیک نمایید . 

انتشار:

برچسب ها:

مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان
کلینیک صدرا

مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی و لیزیک صدرای اصفهان در سال 1382بدست پدر چشم پزشکی نویم ایران جناب آقای دکتر علی اصغر خدادوست در خیابان بلوار دانشگاه اصفهان افتتاح و فعالیت خود را آغاز نمود. مرکز چشم صدرا مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های چشم پزشکی روز دنیا و درحال حاضر در منطقه مرکزی کشور با پذیرش بیماران از استانهای همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس نقش محوری و بسزائی را دراعمال جراحی آب مروارید ،پیوند قرنیه ،گذاشتن لنز داخل چشمی ، ویتره و رتین (شبکیه)، استرابیسم(انحراف چشم)،آب سیاه(گلوکوم) ،بلفاروپلاستی و اعمال سرپایی دارد. ضمناً این مرکز با دستگاه های OCT و آنژیوگرافی ،اوربسکن،پنتاکم وتامی از چشم بیماران عکسبرداری و با دستگاه های لیزر اقدام به عمل لیزر شبکیه چشم می نماید. مرکز چشم پزشکی صدرا با مدیریت آقای دکتر حسن رزمجو فلوشیپ قرنیه و رتین و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی و تعداد 50 نفر چشم پزشک متخصص و فلوشیپ قرنیه و شبکیه خدمات درمانی خود را ارائه می دهد و با کلیه بیمه های پایه (تامین – خدمات – نیروهای مسلح) و بیمه های تکمیلی و بانکها و سازمان ها قرارداد و همکاری دارد.

نظرات
لطفا نظر خود را بنویسید