مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان
بستن لودینگ

انواع پمادهای چشمی

انواع پمادهای چشمی

انواع پمادهای چشمی

انواع پمادهای چشمی 

کلینیک چشم پزشکی صدرا : پمادهای چشمی در راستای بهبودی عفونت های لایه چشم و نواحی اطراف آن کمک حال فرد بیمار قرار می گیرند تا روند درمان و عفونت زدایی ناحیه چشم وی زودتر ترمیم گردد.  پمادهای چشمی که چشم پزشک برای فرد تجویز می نماید، برای درمان سوزش، درد، خارش و عفونت های چشم و مجرای اشکی مناسب است و روند درمان و بهبودی را برای فرد زودتر به پیش می برد. علاوه بر درمان عفونت ها و برطرف کردن درد و سوزش در ناحیه چشم اینگونه پمادهای چشمی برای استریل کردن چشم نیز به کار می آیند.

انواع پمادهای چشمی

پمادهای چشمی دربردارنده انواع و اقسامی هستند که هر کدام از آنها کاربست های متفاوتی دارند و البته زیر نظر چشم پزشک و با تجویز وی می بایست مورد استفاده قرار گیرند. در زیر به انواع پمادهای چشمی می پردازیم و آن ها را به شکل مفصل توضیح و شرح می دهیم سپس با نحوه استفاده از هر کدام بیشتر آشنا می شویم.
لوبراتکس: یک نوع پماد چشمی ساده می باشد. برای استریل کردن با پایه وازلینی مورد استفاده قرار می گیرد و دربردارنده لانولین می باشد. این پماد برای تسکین درد ناراحتی های خفیف چشمی ناشی از عوامل فیزیکی چون باد و نور خورشید و... مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان محافظت کننده ناراحتی های چشمی است.

برای دریافت نوبت اینترنتی در سایت کلینیک چشم پزشکی صدرا کلیک نمایید .

فارماکولوژی: نوعی دیگر از انواع پماد ساده چشمی محسوب می شود که باعث جلوگیری به عمل آوردن اشک می شود و سطح چشم را مرطوب نگه می دارد. از مزایای دیگر این پماد چشمی، محافظت از قرنیه چشم است.
تتراسایکلین: این پماد دارای آنتی بیوتیک می باشد که مورد استفاده در عفونت چشم و جراحی های چشمی قرار می گیرد. تجویز این پماد فقط بنا به دستور و تجویز پزشک می باشد و از مصرف خودسرانه آن می بایست جلوگیری به عمل آید. بعد از معاینه پزشک معالج این پماد برای تاری دیدگان و سوزش چشم برای فرد بیمار مورد استفاده واقع می گردد.
جنتامایسین: این پماد چشمی نیز به منظور درمان عفونت چشمی، التهاب پلک، قرنیه و مجرای اشکی و نیز زخم قرنیه بکار گرفته می شود. استفاده از این پماد به علت تاری دید در صورت به هنگام شب معمولا توصیه می گردد و در صورت بروز عفونت مجرای اشکی با مالش دادن ملایم پوست آن محل می توان به روند درمان آن کمک شایانی نمود.
آسیکلوویر: این پماد چشمی نیز بنا به دستور چشم پزشک معالج برای درمان التهاب قرنیه مورد کاربست واقع می گردد و از طریق بافت پوششی و سطحی قرینه به راحتی جذب چشم می گردد.


جدیدترین روش لیزیک چشم ها ( PRK)

لیزیک و خشکی چشم

 

انتشار:

برچسب ها:

مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان
کلینیک صدرا

مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی و لیزیک صدرای اصفهان در سال 1382بدست پدر چشم پزشکی نویم ایران جناب آقای دکتر علی اصغر خدادوست در خیابان بلوار دانشگاه اصفهان افتتاح و فعالیت خود را آغاز نمود. مرکز چشم صدرا مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های چشم پزشکی روز دنیا و درحال حاضر در منطقه مرکزی کشور با پذیرش بیماران از استانهای همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس نقش محوری و بسزائی را دراعمال جراحی آب مروارید ،پیوند قرنیه ،گذاشتن لنز داخل چشمی ، ویتره و رتین (شبکیه)، استرابیسم(انحراف چشم)،آب سیاه(گلوکوم) ،بلفاروپلاستی و اعمال سرپایی دارد. ضمناً این مرکز با دستگاه های OCT و آنژیوگرافی ،اوربسکن،پنتاکم وتامی از چشم بیماران عکسبرداری و با دستگاه های لیزر اقدام به عمل لیزر شبکیه چشم می نماید. مرکز چشم پزشکی صدرا با مدیریت آقای دکتر حسن رزمجو فلوشیپ قرنیه و رتین و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی و تعداد 50 نفر چشم پزشک متخصص و فلوشیپ قرنیه و شبکیه خدمات درمانی خود را ارائه می دهد و با کلیه بیمه های پایه (تامین – خدمات – نیروهای مسلح) و بیمه های تکمیلی و بانکها و سازمان ها قرارداد و همکاری دارد.

نظرات
لطفا نظر خود را بنویسید