مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان
بستن لودینگ

سن مناسب عمل لیزیک چشم

سن مناسب عمل لیزیک چشم

سن مناسب عمل لیزیک چشم

سن مناسب عمل لیزیک چشم

عمل جراحی چشم به روش‌های مختلفی انجام می‌شود ، روش لیزیک چشم  یکی از این روشهاست که به دلیل درد و التهاب کمتری که نسبت به روش‌های دیگر دارد، در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. در این روش ابتدا لایه قرنیه برداشته شده و عیب چشم با استفاده از اشعه اكسایمر بر طرف می‎‌گردد. در انتها، لایه قرنیه به جای اولیه خود بازگردانده می‌شود. روش لیزیک به دو دسته لیزیک کلاسیک و لیزیک فمتولیزیك تقسیم می‌شود. در لیزیک کلاسیک برای برداشتن لایه قرنیه از تیغ جراحی استفاده می‌شود و در فمتولیزیك این کار با استفاده از اشعه فمتولیزر انجام می‌شود. لیزیک فمتولیزیك جدیدترین روش جراحی انکساری است که دقت  بیشتر و عوارض کمتری نسبت روش‌های قبلی دارد.
لیزیک چشم مطمئن‌ترین راه برای برطرف کردن مشکلات بینایی است که در سال‌های اخیر رواج زیادی پیدا کرده و موردتوجه بسیاری از پزشکان قرار گرفته است. اگر دچار مشکلات چشمی هستید و به دنبال یک راه‌حل دائمی می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم عمل لیزیک را انتخاب کنید و این کار را تحت نظر یک پزشک مجرب و حرفه‌ای انجام دهید.

بیشتر بخوانید :

جدیدترین روش لیزیک چشم ها ( PRK)

لیزیک و خشکی چشم

سن مناسب برای انجام عمل لیزیک چشم

یکی از مواردی که برای عمل لیزیک باید به آن توجه شود، سن بیمار است. ضعف بینایی در کودکان معمولا از حدود 13 تا 19 سالگی شروع می‌شود و پس از آن به میزان ثابتی می‌رسد. در طول این زمان کودک معمولا از عینک برای رفع مشکل بینایی خود استفاده می‌کند. پزشکان به هیچ عنوان انجام عمل لیزیک را برای کودکان توصیه نمی‌کنند و تا سن 18 سالگی این کار انجام نمی‎دهند. به این دلیل که چشم کودک تا سن 18 سالگی دائما در حال رشد است و اگر عملی بر روی آن انجام شود، بهبودی موقتی خواهد بود. در این صورت کودک باید در سال‌های بعد نیز جراحی‌های دیگری را برای اصلاح خود چشم انجام دهد. از این رو، عمل چشم کودکان و نوجوانان زیر 18 سال توصیه نمی‌شود.
عمل لیزیک برای افراد نزدیک به 40 سال  که دچار پیرچشمی شده‌اند نیز مناسب نمی‌باشد.پیرچشمی روند طبیعی افزایش سن است و زمانی ایجاد می‌شود که فرد انعطاف  لنزهای طبیعی چشم خود را از دست بدهد و این مسئله به مررور زمان تشدید می‌شود. در صورتی که مشکل ضعف بینایی فرد به دلیل پیرچشمی نباشد، انجام عمل لیزیک تا 50 سالگی قابل انجام است.
افرادی که بالای 50 سال سن دارند، دچار پیرچشمی و خشکی چشم هستند. به همین دلیل عمل لیزیک برای آنان غیرقابل انجام است. این افراد برای برگرداندن بینایی و رفع مشکلات چشمی از روش‌های دیگری استفاده می‌کنند. از این رو، به طور کلی می‌توان گفت سن مناسب برای انجام عمل لیزیک، 18 تا 50 سال می‌باشد و این کار در صورتی انجام می‌شود که فرد معیارهای لازم جهت انجام این عمل را داشته باشد.

برای دریافت نوبت اینترنتی در سایت کلینیک چشم پزشکی صدرا کلیک نمایید .

 

انتشار:

برچسب ها:

مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان
کلینیک صدرا

مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی و لیزیک صدرای اصفهان در سال 1382بدست پدر چشم پزشکی نویم ایران جناب آقای دکتر علی اصغر خدادوست در خیابان بلوار دانشگاه اصفهان افتتاح و فعالیت خود را آغاز نمود. مرکز چشم صدرا مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های چشم پزشکی روز دنیا و درحال حاضر در منطقه مرکزی کشور با پذیرش بیماران از استانهای همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس نقش محوری و بسزائی را دراعمال جراحی آب مروارید ،پیوند قرنیه ،گذاشتن لنز داخل چشمی ، ویتره و رتین (شبکیه)، استرابیسم(انحراف چشم)،آب سیاه(گلوکوم) ،بلفاروپلاستی و اعمال سرپایی دارد. ضمناً این مرکز با دستگاه های OCT و آنژیوگرافی ،اوربسکن،پنتاکم وتامی از چشم بیماران عکسبرداری و با دستگاه های لیزر اقدام به عمل لیزر شبکیه چشم می نماید. مرکز چشم پزشکی صدرا با مدیریت آقای دکتر حسن رزمجو فلوشیپ قرنیه و رتین و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی و تعداد 50 نفر چشم پزشک متخصص و فلوشیپ قرنیه و شبکیه خدمات درمانی خود را ارائه می دهد و با کلیه بیمه های پایه (تامین – خدمات – نیروهای مسلح) و بیمه های تکمیلی و بانکها و سازمان ها قرارداد و همکاری دارد.

نظرات
لطفا نظر خود را بنویسید