مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان
بستن لودینگ

قطره چشمی

قطره چشمی

قطره چشمی

نحوه استفاده از قطره های چشمی

قطره چشمی قادراست در معالجه بیماری ها یا رفع مشکلات چشمی بسیار مفید باشد. ولی مهم است که به خاطر داشته باشید که همه داروها می توانند عارضه جانبی داشته باشند. داروها، بیماری ها را معالجه می کنند، ولی می توانند بعضی وقتها مسئله ساز باشند. بسیاری از بیماری های چشمی را می توان با قطره ها درمان کرد. اغلب اثر داروها در چشم باقی می ماند و فقط مقدار کمی از آن به سایر نقاط بدن می رسد. بنابراین خطر کمی نسبت به داروهای خوراکی در ایجاد عوارض جانبی دارند.
بعضی از عوارض قطره های چشمی، موضعی هستند بدین معنی که روی چشم اثر می کنند، ولی در تمامی بدن اثری ندارند. اما مانند هر گونه داروی دیگری، قطره های چشمی می توانند سلامتی شما از جمله سلامتی چشمانتان را به خطر بیندازند.

برای خواندن مقالات بیشتر در سایت کلینیک  چشم پزشکی صدرا کلیک نمایید .

نحوه صحیح استفاده از قطره های چشمی:
۱- دستان خود را به طور کامل با آب و صابون بشویید.
۲- سر خود را به عقب خم کنید.
۳- بطری را مابین انگشت شست و سبابه نگه دارید. قطره چکان را نزدیک پلک‌اما به نحوی که با آن هیچ گونه تماسی نداشته باشد بگیرید.
۴- با انگشت سبابه دست دیگر خود پلک‌پایین چشم را به سمت پایین بکشید تا حفره ای ایجاد شود.
۵- تعداد قطره تجویز شده را درون حفره به دست آمده بریزید. البته بدون تماس نوک قطره با چشم یا پلک یا مژه
۶- چشم خود را به مدت ۳۰ ثانیه ببندید و نقطه ای را که پلک به بینی وصل می شود، برای جلوگیری از جذب سیستمیک دارو و ورود آن به بینی فشار دهید.
۷- بعد از باز کردن چشم‌ ها اشک ‌یا قطره جذب نشده را با دستمال کاغذی تمیز از گونه یا اطراف چشم پاک‌ کنید.
۸- در صورتی که چشم پزشک شما بیش از یک نوع قطره را هم زمان تجویز کند استفاده از آن ها باید با فاصله زمانی ۵ دقیقه انجام‌ شود.
۹- دست های خود را مجددا بشویید.

برای دریافت نوبت اینترنتی در سایت کلینیک چشم پزشکی صدرا کلیک نمایید .

 

 

انتشار:

برچسب ها:

مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان
کلینیک صدرا

مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی و لیزیک صدرای اصفهان در سال 1382بدست پدر چشم پزشکی نویم ایران جناب آقای دکتر علی اصغر خدادوست در خیابان بلوار دانشگاه اصفهان افتتاح و فعالیت خود را آغاز نمود. مرکز چشم صدرا مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های چشم پزشکی روز دنیا و درحال حاضر در منطقه مرکزی کشور با پذیرش بیماران از استانهای همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس نقش محوری و بسزائی را دراعمال جراحی آب مروارید ،پیوند قرنیه ،گذاشتن لنز داخل چشمی ، ویتره و رتین (شبکیه)، استرابیسم(انحراف چشم)،آب سیاه(گلوکوم) ،بلفاروپلاستی و اعمال سرپایی دارد. ضمناً این مرکز با دستگاه های OCT و آنژیوگرافی ،اوربسکن،پنتاکم وتامی از چشم بیماران عکسبرداری و با دستگاه های لیزر اقدام به عمل لیزر شبکیه چشم می نماید. مرکز چشم پزشکی صدرا با مدیریت آقای دکتر حسن رزمجو فلوشیپ قرنیه و رتین و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی و تعداد 50 نفر چشم پزشک متخصص و فلوشیپ قرنیه و شبکیه خدمات درمانی خود را ارائه می دهد و با کلیه بیمه های پایه (تامین – خدمات – نیروهای مسلح) و بیمه های تکمیلی و بانکها و سازمان ها قرارداد و همکاری دارد.

نظرات
لطفا نظر خود را بنویسید