مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان
بستن لودینگ

عینک مطالعه

عینک مطالعه

عینک مطالعه

عینک مطالعه

چشم ها، از جمله اعضای بسیار مهم بدن به شمار می روند و در نگهداری از آن ها بیشترین حساسیت را باید به خرج داد.استفاده از عینک مطالعه برای برخی افراد توسط چشم پزشکان توصیه می شود .سعی کنید از دستفروش ها اقدام به تهیه این عینک ها نکنید .چون در صورت غیر استاندارد بودن می توانند باعث تاری دید شما شوند .عینک هایی که در کوچه و بازار و با قیمت ارزان یافت می شوند می توانند به بینایی تان آسیب وارد کنند .عینک ‌هایی که تحت عنوان «عینک مطالعه» در برخی مکان‌ها و معابر عمومی از سوی دستفروشان یا حتی برخی داروخانه‌ها به فروش می‌رسند، بر اساس اصول پزشکی ساخته نشده‌اند و بنابراین نباید آنها را خریداری کرد.
برخی افراد در سنین ۴۰ تا ۴۵ سالگی دچار پیر چشمی می شوند و به عینک نیاز پیدا می کنند، عینک هایی که به نام عینک مطالعه در معابر عمومی به فروش می رسند، سطح دید افراد را اصلاح نکرده و ممکن است فقط برای زمانی که افراد می خواهند مطالعه ای بسیار کوتاه داشته باشند، قابل استفاده باشد اما برای مطالعه طولانی مدت به هیچ وجه مناسب نیستند.استفاده از این نوع عینک ها نه تنها دید چشم ها را اصلاح نمی کنند، بلکه باعث خستگی چشم ها می شوند و بسیاری افراد پس از مدتی استفاده آن ها را کنار می گذارند.

برای دریافت نوبت اینترنتی در کلینیک چشم پزشکی صدرا کلیک نمایید.

این که اگر چشم های فردی دچار تاری دید شد، به استفاده از عینکی روی آورد که چشم پزشک تجویز نکرده است، منطقی نیست. گاهی در معاینه های انجام شده توسط متخصص چشم، بیماری هایی مثل آب سیاه یا دیابت کشف می شود که فرد از وجود آن ها بی اطلاع است و در اثر بی توجهی به پیگیری و درمان ممکن است مشکلات جدی تری پیدا کند.
از خرید عینک از معابر عمومی که اصول پزشکی در آن رعایت نشده است یا استفاده از عینک سایر افراد، خودداری کرده و به چشم پزشک مراجعه کنند تا چشمان شان از زوایای مختلف و از نظر دوربینی، نزدیک بینی یا آستیگمات بودن بررسی شود و چشم پزشک متناسب با وضعیت چشم و میزان دید فرد، عینک مناسب را تجویز کند.

بیشتر بخوانید :ویژگیهای عینک آفتابی مناسب

 

انتشار:

برچسب ها:

مرکز فوق تخصص چشم پزشکی و لیزیک صدرا - چشم پزشکی در اصفهان
کلینیک صدرا

مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی و لیزیک صدرای اصفهان در سال 1382بدست پدر چشم پزشکی نویم ایران جناب آقای دکتر علی اصغر خدادوست در خیابان بلوار دانشگاه اصفهان افتتاح و فعالیت خود را آغاز نمود. مرکز چشم صدرا مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های چشم پزشکی روز دنیا و درحال حاضر در منطقه مرکزی کشور با پذیرش بیماران از استانهای همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس نقش محوری و بسزائی را دراعمال جراحی آب مروارید ،پیوند قرنیه ،گذاشتن لنز داخل چشمی ، ویتره و رتین (شبکیه)، استرابیسم(انحراف چشم)،آب سیاه(گلوکوم) ،بلفاروپلاستی و اعمال سرپایی دارد. ضمناً این مرکز با دستگاه های OCT و آنژیوگرافی ،اوربسکن،پنتاکم وتامی از چشم بیماران عکسبرداری و با دستگاه های لیزر اقدام به عمل لیزر شبکیه چشم می نماید. مرکز چشم پزشکی صدرا با مدیریت آقای دکتر حسن رزمجو فلوشیپ قرنیه و رتین و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی و تعداد 50 نفر چشم پزشک متخصص و فلوشیپ قرنیه و شبکیه خدمات درمانی خود را ارائه می دهد و با کلیه بیمه های پایه (تامین – خدمات – نیروهای مسلح) و بیمه های تکمیلی و بانکها و سازمان ها قرارداد و همکاری دارد.

نظرات
لطفا نظر خود را بنویسید